دسته‌بندی نشده

هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی یکی از به‌روزترین مدل‌های زیبایی بدون درد است. این روند جراحی جانشین مناسبی برای جراحی لیفت صورت به حساب می‌آید. مقصد ما از این پروسه سفت کردن، جوان‌سازی، نابودکردن چین‌وچروک و لیفت پوست صورت است. درضمن باید دقت داشت که این پروسه دائمی نیست و موقتی می‌باشد.

هایفو چیست؟

درجواب به اینکه هایفو چیست باید بگوییم هایفو یا همان سونوگرافی دقیق با شدت بسیار است. این یک مدل پزشکی بدون تهاجم است که از موج‌های فراصوت دقیق برای هدف قرار دادن بافت های مخصوص در بدن برای هدف‌های درمانی یا تشخیصی استفاده می کند. انرژی امواج اولتراسوند بر روی یک نقطه کانونی دقیق می‌شود، که به متخصصان پزشکی دستور می‌دهد تا یک منطقه خاص را بدون اثر بر بافت‌های اطراف مداوا کنند.

هایفوتراپی صورت در چه مواردی انجام میشود؟

در هایفوتراپی صورت، لایه‌ای از پوست که دقیق زیرسطح قرار دارد مورد هدف قرار می‌گیرد. با تابش امواج هایفو بر این لایه از پوست، حرارت آن بسیار تند بالا می‌رود. وقتی که حرارت پوست در آن ناحیه به اندازه خاصی رسید، بافت پوست گرفتار لطمه سلولی می‌شود.

در دید اول به نظر می‌رسد این کار به ضرر باشد. برعکس، این لطمه سلولی موجب می‌شود پوست برای بهبود خودش کلاژن‌سازی کند. کلاژن پروتئینی است که به پوست شکل داده و به آن اثر ارتجاعی می‌بخشد.

وقتی ایجاد کلاژن در نتیجه‌ی هایفوتراپی بالا می‌رود، پوست جوان‌تر، محکم‌تر و کمتر چروکیده خواهد شد. در هایفوتراپی موج‌های فراصوت فقط روی لایه‌ی بخصوصی از پوست یک جا جمع می‌شوند. به همین خاطر لطمه‌ای به لایه‌های بالایی و بافت زیرین وارد نمی‌شود.

درباره هایفوتراپی صورت باید دقت داشت که روی همه‌ی اشخاص جواب‌گو نیست. هایفوتراپی صورت روی اشخاص ۳۰ سال به بالا که چین‌وچروک‌های آرامی دارند بیشتر پاسخ می‌دهد. در واقع افراد جوان‌تری که احتیاجی به جراحی ندارند این راه را انتخاب می‌کنند.

برای اشخاص سن بالا‌تر یا افرادی با پوست خیلی افتاده، اثرگذاری این روش بسیار کمتر است. ممکن است این اشخاص به جراحی لیفت صورت احتیاج داشته باشند. اشخاصی که صورتشان در خطر آفتاب بوده و لطمه زیادی دیده‌اند کمتر پاسخ می‌گیرند. این اشخاص به تعداد جلسات بیشتری احتیاج دارند.

مزایای هایفوتراپی

سونوگرافی دقیق با درجه بالا (HIFU) یک مدل غیر تهاجمی است که از انرژی اولتراسوند برای گرم کردن و انعقاد بافت انجام میدهد. این گرما موجب انقباض بافت می شود که منتج به سفت شدن و لیفت شدن پوست می شود. هایفو فواید بسیاری دارد، از جمله:

 • بدون نیاز به جراحی:

 • هایفو یک روش غیر تهاجمی است که احتیاجی به برش یا سوزن ندارد. این موجب می شود که این گزینه آسان‎‌تر و کم خطرتر از مدل های جراحی قدیمی باشد.
 • درمان سریع:

 • هایفو یک مدل سریع و راحت است که می تواند در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام شود. بیشتر بیماران می توانند بلافاصله پس از عمل به فعالیت های روزمره خود بازگردند.
 • اثر طبیعی:

 • هایفو نتایجی با شکل طبیعی ایجاد می کند که آهسته آهسته میباشد. این بدان معنی است که با گذر زمان شاهد بهبود آرام آرام شکل پوست خود خواهید بود.
 • اثر طولانی مدت:

 • اثر هایفو می تواند تا دو سال ماندگار بماند. این موجب می شود که این روش اقتصادی‌تر از مدل های جراحی سنتی باشد که اغلب باید هر 10-15 سال تکرار شوند.

از هایفو می توان برای درمان بیماری های گوناگونی استفاده کرد، از جمله:

 1. افتادگی پوست: از HIFU برای سفت کردن و لیفت کردن پوست افتاده برروی صورت، گردن و دکلته بهره برد.
 2. چین و چروک: از هایفو می توان برای کم کردن ظاهر چین و چروک و خطوط ریزبهره برد.
 3. اسکار: از هایفو می توان برای التیام شکل اسکارها از جمله اسکار آکنه، اسکار جراحی و ترک های پوستی استفاده کرد.
 4. ترک‌های پوستی: از هایفو می‌توان برای التیام شکل ترک‌ها استفاده کرد.
 5. سلولیت: از هایفو می توان برای کم کردن شکل سلولیت استفاده کرد.

اگر به دنبال روشی مطمئن و اثر بخش برای التیام ظاهر پوست خود هستید، هایفو ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد. برای بدست‌آوردن اطلاعات بیشتر در مورد این مدل و اینکه آیا برای شما خوب است، با پزشک خود صحبت کنید.

اقدامات قبل از هافوتراپی

برای انجام هایفوتراپی احتیاجی به آمادگی بخصوصی نیست. فقط باید پیش از هایفو همه‌ی فراوده‌هی آرایشی و بهداشتی از پوست را به طور کلی پاک کنید. در آغاز درمان اول متخصص منطقه مورد نظر را به طور کل تمیز کرده و از کرم بی‌حسی موضعی استعمال می‌کند. بعد ازآن ژل اولتراسوند روی آن محل قرار گرفته و سپس کار با دستگاه هایفو آغاز می‌شود.

قبل از انجام هایفو در دید مستقیم آفتاب قرار نگیرید. آفتاب سوختگی یا برنزه شدن پوست موانعی برای انجام هایفو است. همچنین استعمال از مواد شیمیایی که موجب تحریک پوست می‌شوند، برای مداوای هایفو ضرر دارند.

هنگامی که از آنتی‌بیوتیک استفاده می‌کنید حتما پزشک را مطلع. امکان دارد پزشک دستور دهد ۲ هفته قبل از هایفو خوردن داروها را متوقف کنید.

مراحل انجام هایفو صورت

 • پاکسازی

  : محل درمان، اغلب صورت و گردن، به طور کامل پاک و تمیز می شود تا هرنوع آلودگی، آرایش یا روغن تمیز شود. این ضمانت می کند که پوست پاک و حاضر برای عمل است.

 • اعمال ژل یا هادی اولتراسوند: ژل یا هادی اولتراسوند روی پوست استفاده می شود. این ژل به تسهیل انتقال امواج اولتراسوند مساعدت می کند و حرکت ملایم دستگاه هایفو بر روی سطوح پوست را ضمانت می کند.
 • نقشه برداری و علامت گذاری: زیبایی شناسی یا متخصص مواظبت‌های بهداشتی که مداوا را انجام می دهد، ناحیح درمان را روی پوست رسم می کند. آنها امکان دارند نقاط یا خطوط به خصوصی را برای هدایت دستگاه هایفو در هنگام عمل علامت گذاری کنند.
 • مداوا هایفو

  : دستگاه هایفو روی پوست استفاده می شود و انرژی اولتراسوند دقیق را به اعماق هدف زیر سطوح پوست می رساند. این انرژی نقطه‌های منعقد دمای کنترل شده را به وجود می‌آورد و تولید کلاژن و بافت را تحریک به سفت شدن میکند

 • پاس های تکرارشونده:

  دستگاه هافیو به روش سیستماتیک در همه‌ی نتقاط درمان حرکت می کند و برای مطمئن شدن از پوشش جامع، چندین پاس انجام می دهد. مقدار دفعات ممکن است بسته به طرح درمانی بخصوص و اثر مورد نظر متضاد باشد.

 • مواظبت‌های بعد از مداوا

  : پس از پایان درمان HIFU، ژل باقی مانده به تدریج از روی پوست پاک می شود. امکان دارد یک فرآورده تسکین دهنده یا آبرسان در ناحیه تحت مداوا قرار داده شود تا به ملایمی پوست کمک کند.

 • پی‌جویی و مواظبت‌های بعدی

  :  دکترمتخصص مواظبت‌های بهداشتی یا متخصص زیبایی امکان دارد دستورالعمل هایی را برای مواظبت‌های بعد از مداوا ارائه دهد، همانند اجتناب از قرار گرفتن بیش از حد در جایگاه نور خورشید، استعمال از کرم های ضد آفتاب، و اجتناب از بعضی محصولات مواظب از پوست یا مداوا برای یک دوره مخصوص. آنها همچنین امکان دارند یک قرار ملاقات بعدی برای ارزیابی نتیجه و ارائه دستورالعمل زیادی درصورت صلاح تعیین کنند.

دقت به این نکته مهم است که روش‌ها و تکنیک های متمرکز ممکن است بسته به دستگاه هایفو خاص مورد استعمال و پروتکل های ارائه دهنده گوناگون باشد. توصیه می شود به برای درک اطلاعات و انتظارات مخصوص از مداوا هایفو صورت، با یک  پزشک متخصص دارای شرایط مشورت کنید.

مراقبت‌های بعد از هایفو

بعد از انجام مذاوا هایفوتراپی باید تا چند هفته از آفتاب مستقیم یا سرمای زیلد اجتناب کنید. آفتاب با شدت بالا موجب هایپرپیگمانتاسیون، آفتاب سوختگی و لطمه به پوست می‌شود. خوب است از کرم ضدآفتاب استعمال کنید. این مواظبت‌ها باید تا زمان کامل فرآیند کلاژن‌سازی و سفت شدن پوست انجام شود.

بعد از درمان از خاراندن پوست اجتناب کنید. این کار موجب لطمه پوستی می‌‌شود.

همچنین باید از نوشیدن الکل خوداری کنید. تلاش کنید در این پروسه آب زیاد بنوشید. آب سرعت کلاژن‌سازی را بهبود میدهد.

مناسب است تا چند هفته هنگام استحمام کردن از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. همه این موارد موجب می‌شود، روند کلاژن‌سازی خوب‌تر انجام شده و اثر ماندگاری بالاتری داشته باشد.

عوارض هیفوتراپی صورت

. در بعضی متقاضیان هم در ناحیه تحت مداوای آن‌ها بی حسی به وجود آمده که بعد از گذاراندن نهایت یک هفته برطرف شده است. در کل، هنگامی که دکتر انتخابی شما تخصص مناسبی نداشته‌باشد، احتمال پیدایش عوارض هایفو تراپی صورت که در پایین آمده وجود دارد.

 • لک در صورت (مسلما در این اوضاع، دکتر متخصص می‌تواند با استفاده از یک کرم، این لک‌ها را محو کند.)
 • تیرگی پوست در بعضی از افراد
 • نرسیدن به اثر دلخواه (در صورت اقدام به کلینیک غیر رسمی و مناسب نبودن دستگاه)
 • حس سوزن سوزن شدن
 • متورم شدن
 • درد و التهاب خفیف

مواردی که در خط‌های آخرعوارض هایفوتراپی صورت بازگو کردیم، به طور کل در همه اشخاص به وجود می‌آید که بعد از گذراندن چند روز از بین می‌رود. با این حال، این امکان وجود دارد که لک‌هایی در صورت شما پدیدار شوند که دکتر متخصص، با استفاده از یک کرم می‌تواند به از محو کردن آن‌ها کمک کند. همچنین خیلی کم پیش می‌آید که بعضی از افراد بعد از عمل هایفو صورت برای پوست صورت گرفتار تیرگی پوست شده باشند. به همین علت هم در مراکز معتبر برای جلوگیری از پیدایش این نوع مشکلات، از تست پوستی پچ (Patch) مساعت می‌گیرند که مطمئن شوند این مشکل برای شما ایجاد نمیشود.

هزینه‌های هایفوتراپی صورت چقدر است؟

هزینه هایفوتراپی و بقیه راه‌های زیبایی بدون جراحی در مقایسه با جراحی لیفت صورت خیلی کمتر است. به همین علت افراد میل به انجام این راه به جای جراحی دارند. قیمت هایفوتراپی برای آقایان و خانم‌ها به عوامل گوناگونی بستگی دارد. تجربه  پزشک متخصص پوست و جایگاه کلینیک در قیمت‌گذاری تاثیر دارد. همچنین تعداد جلسات مورد احتیاج برای تکمیل فرایند درمان خیلی مهم است.

از آن‌جایی که هایفوتراپی یک عمل زیبایی محسوب می‌شود، بیمه درمانی هزینه آن را حمایت نمیکند. بیمه تنها هزینه درمان‌هایی را تحت حمایت قرار می‌دهد، که پزشک آن را اضطراری بداند. هایفوتراپی توسط هیچ دکتری توصیه مداوایی نشده و تنها برای زیبایی پوست انجام می‌شود.

سوالات متداول

چه تعداد جلسه برای هایفوتراپی نیاز است؟

تعداد جلسات هایفوتراپی به دستور پزشک و اندازه افتادگی پوست بستگی دارد. برای اغلب از افراد با افتادگی‌های کم یک جلسه درمان کافب میباشد. اما بعضی افراد به تعداد جلسات بیشتری احتیاج دارند. دکتر متخصص ممکن است، تا ۳ جلسه مداوا برای فرد توصیه کند. اگر در مرکز هایفوتراپی از دستگاه‌های به‌روز و جدید استفاده شود، تعداد جلسات مورد احتیاج کمتر شده و هزینه شما کم میشود.

مدت زمان اثر هیفوتراپی روی پوست چقدر است؟

یکی از پرسش مهم اشخاص در مورد این مدل این است، که آیا تاثیر هایفوتراپی دوام دارد؟ راه‌های زیبایی بدون جراحی هر مدت یک بار احتیاج به تمدید دارند. هیچ یک از این مدل‌ها ماندگار نبوده و تاثیر آن‌ها بعد از گذر زمان از بین ‌می‌رود. تمدید هایفوتراپی به شرایط فرد و عملکرد درمان بستگی دارد. اما به طور معمولی هر ۱۲ ماه باید هایفوتراپی تمدید شود.

آیا هایفو صورت درد دارد؟

این مدل به نسبت خیلی از مدل‌ها درد کمی دارد. امکان دارد، در هنگام انجام هایفوتراپی پالس‌های الکتریکی را روی صورت حس کرده و یا حس خارش را تجربه کنید. نمیشود گفت، هایفوتراپی بدون درد است. اما درد آن درکل قابل تحمل است. این درد در ناحیه گوناگون صورت و بدن فرق دارد.

هایفوتراپی برای لک صورت چه فایده‌ای دارد؟

هایفوتراپی برای لک صورت یکی از با اهمیت‌ترین کاربردهای فناوری هایفو است. با منتقل کردن امواج فرا صوت و گرما به بافت پوست،‌ هایفو صورت می‌تواند کمک بسیاری به از نابود کردن لک ها در صورت شما کند. به همین علت هم اگر شما نیز از لکه های صورت و از داشتن صورتی پر از جوش نگران هستید، با استفاده از‌ روش هایفو صورت می‌توانید این موضوع را مداوا کنید.

تاثیر هایفوتراپی بر پوست صورت چیست؟

هایفوتراپی صورت مزیت زیادی دارد و می‌تواند اثر شگفت‌انگیزی بر روی پوست بگذارد. از مهم‌ترین اثرات هایفو صورت بر روی پوست صورت می‌توان به موارد زیر را نام برد:

 • بالابردن و لیفت پوست
 • لیفت پلک و ابرو
 • بین برنده‌‌ی شل شدگی و افتادن پوست
 • کم شدن چین و چروک
 • از بین برنده‌‌ی جای جوش، بخیه و زخم
 • زاویه سازی فک
 • برجسته کردن گونه

 

آیا هافیوتراپی باعث کاهش چربی در صورت میشود؟

همان گونه که قبل از این گفتیم، دکتر متخصص با هدف هایفو و لاغری صورت ، امواج فرا صوت را به شکل متمرکز با درجه بالا به مناطق گوناگون به صورت شما وارد می‌کند. در این فجریان، گرمای قابل توجهی به اعماق گوناگون پوست وارد می‌شود که رسیدن این دما به بافت چربی پوست صورت، سبب از بین‌بردن چربی‌ها و در آخر، لاغری می‌شود.

اگرعلاقه به دیگر روش لیفت کردن صورت دارید گروه سنتیدو مطالعه اندولیف صورت را به شما پیشنهاد میدهد

برای دیدن خدمات بیشتر در اینجا کلیک کرده و گزینه خدمات انتخاب کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *