لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از خدمات زیبایی است که در آن با استفاده از اشعه لیزر، فولیکول‌های مو هدف قرار می‌گیرند. رنگدانه‌ موجود در فولیکول‌ مو، انرژی لیزر را جذب کرده و در نتیجه از بین می‌روند. شما همراهان گرامی در مورد لیزر موهای زائد شنیده‌اید و بسیاری از شما هم به روش شیوه سنتی همچنان اعتقاد دارید. اگر شما هم از رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن خسته شدهاید و به دنبال روشی هستید که برای مدت طولانی با موهای زائد خداحافظی کنید، لیزر موهای زائد، بهترین انتخاب است
لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر  یکی از پرهوا دارترین مدل های رفع موهای زائد بدن تبدیل شده است که در عصر جدید دنیا درخواست براى لیزر موهای زائد افزايش بالایی داشته است.

لیزر موهای زائد چیست؟

نابود کردن با استفاده از  لیزر موهای زائد در واقع شامل از بین بردن فولیکول‌ های موهای زائد در ناحیه‌ی مختلف بدن با استفاده از مدلی به اسم نور گرمایی یا Photothermalysis می‌باشد. در این مدل  موهایی که در نتقطه تحت تابش نور لیزر قرار می‌گیرند، نابود میشود. در این سیستم هدف از فرستادن پالس‌های نور لیزر، از بین رفتن فولیکول‌ مو است، که آخر سبب از نابود شدن موی آن نقطه می‌شود.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

 • بدون عوارض

در میان دستگاه‌ها عارضه  با دستگاه لیزر الکساندرایت خیلی کم است.

 • بدون درد

اگر لیزر  با ابزار بهترین دستگاه (Alex) آمریکا با مجهزترین دستگاه خنک کننده صورت بگیرد بدون ایجاد هیچ نوع دردی می باشد و همچنین بطور کاملا دائمی است.

 • اثر بخشی سریع

یکی از مناسب‌ترین دستگاه‌ها لیزر الکساندرایت می باشد که تولید کشور آمریکاست و به هیچ وجه نمی توان آن را با دستگاههای آسیایی و اروپایی ارزیابی نمود و می تواند از ۲تا ۳۳ جلسه از دوره درمان شما کم نماید.

 • احتیاج به هیچ وجه بستری نمی باشد و شما فورا می توانید بعد از لیزر  به فعالیت‌های  روزمره خود ادامه بدهید.
 • در برابر مدل‌های دیگر می تواند بدون ناراحتی و درد باشد .
 • این سیستم توسط FAD برای کم کردن موهای زائد به صورت ماندگار تایید شده است
 • پوست در این مدل درگیر نخواهد شد
 • به روش لیزر موهای زائد ، رفع آنها اثر بخش تر می باشد.
 • به تندی می توان مناطق وسیعی را درمان نمود.
 • در این مدل تغییر رنگدانه و اثر زخم خیلی کم اتفاق می افتد
 • این روند به سرعت صورت می گیرد و بسته به ناحیه ی لیزر ممکن است از چند دقیقه تاچند ساعت به طول بینجامد.
 • خوشبختانه بنابر نقاط حساس بدن قابل تنظیم می باشد و در لیزرموهای زائد زیر بغل عارضه آن خیلی پایین است.
 • شما می توانید در فاصله ی کمی این نتیجه را مشاهده کنید .

نابودی موهای زائد به وسیله دستگاه لیزر : یکی از مدل‌هایی که می تواند به عنوان مرسوم ترین جراحی زیبایی نام برد و در ایالت متحده آمریکا از آن استفاده می شود مدل لیزر موهای زائد است که پس از از جراحی جوان سازی و نابودی چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو به عنوان دومین جراحی به حساب می آید.

نحوه انجام لیزر مو زائد

نور لیزر هر چیزی که تیره‌رنگ باشد را گرما داده و می‌سوزاند. با گرما دادن و سوزاندن موی تیره‌رنگ درون فولیکول مو، خود فولیکول نیز لطمه می‌بیند و از نابود میشود. هر یک از موهای بدن ما دارای یک چرخه‌ی پیشرفت و استراحت هستند. در یک هنگام مشخص بیشتر موهای بدن ما در فاز راحتی هستند و مقدار کمی از آن‌ها در فاز افزایش هستند.

اگر موقع لیزر، فولیکول مو در فاز راحتی باشد، اشعه لیزر بر آن نتیجه‌ای ندارد. به همین سبب است که برای از نابود کردن همه‌ی ‌موها به چندین دوره‌ی درمان با لیزر، با فاصله‌های زمانی مشخص احتیاج است. با هر دوره رفع موهای زائد تعدادی از فولیکول‌های پرکار مو سوزاندن می‌شوند و بالاخره پس از زمانی همه‌ی موها از بین می‌روند.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند

 • داشتن اختلالات هورمونی
 • استفاده دارو های خاص
 • داشتن بعضی بیماریها
 • سابقه گوشت اضافه در ناحیه عمل
 • سابقه تبخال بی انتها
 • زمینه عفونت فعال مانند جوشهای چرکی
 • برنزه بودن
 • داشتن تاتو یا خال یا کک و مک در ناحیه لیزر
 • خوردن ایزوترتینویین
 • استفاده داروهای حاوی طلا
 • زمینه بیماریهایی مانند لوپوس
 • اشخاص باردار

بخش‌های مختلف لیزر بدن

اکنون لیزر فول بادی یا لیزر کل بدن مدلی سریع، راحت، ایمن و نتیجه‌گیر شناخته شده است. واجب به ذکر است که لیزر جهت از بین بردن موهای زائد همه‌ی قسمت‌های بدن برای دوره زمانی طولانی لازم  دارد. همچنین این مدل درمانی از بقیه مدل‌های رفع موهای زائد خوب و به صرفه تر می باشد.

لیزر زیر بغل

یکی از بخش‌های بدن که دارای موهای زائد درشتی می باشد، زیر بغل است. البته یکی از عامل تاثیر در زیاد شدن موهای زائد زیر بغل و ضخیمی آن شیو کردن با تکرار می باشد. از این رو بیشتر پوست این مناطق تیره شده و ممکن است شل شده باشد.

لیزر دست‌ها

یکی از ناحیه‌ای که در بدن بیشتر بانوان خیلی پر مو می باشد، میان بین آرنج تا مچ می باشد. موهای زائد این تیکه از بدن به وسیله لیزر از بین خواهند رفت. واجب به ذکر است که معمولاً بازو های بیشتر بانوان دارای موهای زائد نیست و یا این که موهای آن خیلی باریک و ظریف است. اگر موهای زائد دستتان ظریف می باشد، خوب است آن ها را لیزر نکنید. هنگامی که دارای موهای درشت و تیره رنگ هستید لیزر موهای زائد این ناحیه می ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎تواند بهترین گزینه برای شما باشد. ‌ها

 

لیزر پاها

طول میان زانو تا مچ پا در بیشتر افراد دارای موهای زائد تیره رنگ می باشد. اغلب موهای زائد این ناحیه از بدن با استفاده از لیزر درمانی در کم‌ترین وقت ممکن از نابود میشود. ران پا امکان دارد دارای موهای زائد ظریفی باشد که توسط دکتر متخصص مشخص می ‎شود احتیاج به لیزر دارد یا خیر.

لیزر بیکینی

بیکینی یکی از ناحیه‌های مهم بدن است که دارای موهای زائد زیادی می باشد. برای نابودی موهای زائد نقاط بیکینی، لیزر درمانی می تواند گزینه مناسب باشد. نیاز به یادآوری که به طور کامل به تعداد جلسات زیادی برای نابودی موهای زائد بیکینی نیاز است.

شکم‌ها و پهلو

از دیگر ناحیه‌های بدن که دارای موهای زائد است می توان به شکم پهلوها توجه نمود. هنگامی که شیو یا اپیلاسیون کرده باشید این موها درشت و تیره خواهند شد. در نتیجه اگر با همچین مسئله‌ای روبهرو هستید می توانید با استفاده از لیزر برای حذف ماندگار آنها شروع کنید.

لیزر موهای زائد صورت

یکی از مهم‌ترین ناحیه‌های بدن که دارای موهای زائد می باشد، صورت است. با دقت به این که صورت نسبت به بقیه قسمت های بدن بیشتر در محاصره دید اشخاص گوناگون می باشد، پاک و مرتب بودن آن مهم است. شما می توانید با انجام لیزر کل موهای زائد صورتتان را به طور ماندگار نابود کنید.

عوارض لیزر موهای زائد

برای یک یا دو روز بعد از انجام عمل لیزر موهای زائد بدن، پوست نقاط تحت درمان شکلی شبیه به آفتاب سوختگی به خود می‌گیرد. در همین مدت استفاده از کمپرس‌های خنک و مرطوب کننده‌ها امکان دارد به درمان بهتر پوست کمک کنند. بعد از انجام این کار و در دوره یک ماه آینده، موهای تحت درمان از بین میروند. بنابراین برای کمک به جلوگیری از تغییرات کوتاه مدت در رنگ پوست نقاط لیزر شده. واجب است که از ضد آفتاب استفاده‌کنید. تاول‌ زدن پوست لیزر شده اکثرا نادر است. اما در اشخاصی که پوست تیره‌تری‌دارند. امکان بیشتری برای تاول وجود دارد. بقیه عارضه جانبی بالقوه مانند تورم، قرمزی و زخم شدن پوست از دیگر موارد مرسوم و کاملا طبیعی در طول لیزر بخش‌های گوناگون بدن است.

انواع دستگاه لیزر

 • پالس شدید نوری(IPL) :این پراستفاده‌ترین مدل لیزر برای حذف موهای زائد بدن است که با طیفی از امواج مادون قرمز انجام میشود. این مدل بدون درد است و می‌­تواند برای همه‌ی پوست­‌ها تاثیر گذار باشد. البته بیشتر برای موهای تیره کاربرد دارد و برای موهای سفید یا بور مناسب نیست.
 • لیزر دیود: این مدل محبوب، نسبتا تازه است و لطمه کمتری به خود پوست می­‌زند. بر روی بیشتر رنگ­‌های پوست تاثیر گذار است و امکان دارد سبب روشن شدن رنگ پوست شود.
 • Nd yag:این مدل که بیشتر برای حذف خالکوبی به کار میرود، برای حذف موهای زائد بدن نیز مورد استفاده قرار می‌­گیرد. با اینکه می­‌توان از این مدل برای همه پوست­‌ها استفاده کرد، ولی استفاده آن برای پوست­‌هایی با رنگ تیره خیلی است و امکان دارد برای موهای ظریف کمی دردناک و با اثری باشد.
 • لیزر الکساندراین مدل که تند‌ترین مدل لیزر است، برای پوست­‌های روشن و زیتونی رنگ بهتراست. کمی دردناک است و برای پوست­‌های تیره تر امکان دارد خطر عوض شدن رنگ و سوختگی را داشته باشد.
 • لیزر روبیکهنه‌ترین مدل دستگاه‌­های لیزر که از کم‌ترین مدل طول موج هم استفاده می­‌کنند، این مدل دستگاه­‌ها هستند. این دستگاه­‌های لیزر مو برای مدل‌های موهای روشن و ریز و پوست­‌های نازک و حساس بسیار مفید اند و کارکرد آن­ها بدون درد است.

چه سنی برای لیزر موهای زائد مناسب است؟

همه افراد از جمله زنان و مردان می‌تواند در همه‌‌ی نقاط بدن خود از لیزر موهای زائد استفاده کند، هرمقدار رنگ موها تیره‌تر باشد لیزر بر آن اثر زیادی خواهد داشت، البته ویژگی‌ها و خصوصیات فردی افراد نیز در محاسبه می شود و قانون‌های جاری در مورد استفاده لیزر نیز در همه‌ی موارد اجرا می‌شود.

درکل فرد برای استفاده از لیزرموهای زائد حتما حداقل 12 سال داشته باشد.

چه نکاتی را باید قبل از لیزر موهای زائد رعایت کنیم؟

با لیزر موهای زائد دیگر ناراحت کم بودن وقت برای شیو کردن روزانه و تحمل درد و قیمت‌های اپیلاسیون نباشید. این مدل مقرون به صرفه شما را برای همیشه از شر موهای زائد بد و نارحت کننده راحت می‌کند. در پاین به 4 نکته‌ای که قبل از انجام لیزر موهای زائد باید دقت شود، اشاره کرده‌ایم

 • عدم مصرف تركيبات ايزوترتينوئين

کمه کم 6 ماه قبل از انجام لیزر  از استفاده قرص هاي خوراكي با ساختار ايزو ترتينوئين مانند ( آكوتان، دكوتان، رآكوتان و …) اجتناب کنید و در هنگام استفاده موضعي آن حداقل به طول يك هفته قبل از لیزر موهای زائد آنها را مصرف نکنید.

 • مطلع کردن پزشک

از هر دارویی استفاده می‌کنید یا به هر بیماری که دچار هستید، قبل از انجام  به دکتر متخصص خبر دهید. اگر به جدیدا آفتاب گرفته‌اید یا سولار کرده‌اید، یا هر چیز شبیه این را به پزشک خبر دهید زیرا عدم خبر رسانی، امکان دارد به پوست شما لطمه بزند یا تحمل درد زمان بهبود را برای شما غیر ممکن کند.

 • سابقه تبخال

اگر سابقه تب خال داريد کمه کم 48- 24 ساعت قبل از انجام ليزر مو از داروهاي ضد ويروسي استعمال شود.

 • عدم مصرف از دئودورانت، مرطوب کننده و … روی پوست ناحیه درمان

مطمئن شوید که تمام نقاط که قرار است تحت بهبود لیزر قرار بگیرد از هرگونه نرم‌کننده، کرم و محصولات آرایشی پاک باشند. اسپری، کرم‌های برنزه و مرطوب کننده، روغن‌ها و همه فرآورده‌ها آرایشی، وقتی در دید پرتو لیزر قرار می‌گیرند می‌سوزند و به پوست شما لطمه می‌زنند. بنابراین مطمئن بشوید که روز درمان پوست شما کلا پاکیزه و بدون هرنوع محصولات آرایشی باشد.

سوالات متداول

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

بله لیزر موهای زائد درد دارد. درواقع به مدل دستگاه، درجه تحمل در هر ششخص و نقاط  لیزر فرق خواهد داشت. به عنوان مثال درد در زیربغل و مناطق بیکینی بیش از دست و پاهاست. با این وضع بعضی افراد موقع لیزر هیچ‌گونه دردی را احساس نمی‌کنند در مقابل بعضی اشخاص درد نسبتا بالایی را احساس می‌کنند. با این وضع باید بگوییم درد لیزر بهتر از اپلاسیون موهای زائد است.

لیزر موهای زائد تا چه زمان دوام دارد؟

هنگامی که فولیکول مو از حذف شود ماندگار است. هنگامی که فولیکول مو تنها لطمه ببیند، مو دوباره رشد خواهد کرد.

میزان وقت الزامی برای رشد دوباره مو به چرخه رشد موی هر شخص بستگی دارد. برخی از اشخاص موهایی دارند که تندتر از بقیه رشد میکند. موهایی که در زمان استراحت قرار دارند، آرام‌تر از موهایی که در مراحل بعدی هستند رشد خواهند کرد.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

با توجه به دکتر متخصص مو شما و میزان ضخامت موهای بدنتان، قیمت لیزر گوناگون خواهد بود.

 

کاربران عزیز برای مشاهده دیگر خدمات صفحه اصلی مارا دنبال کنید

 

 

 

 

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر از راه‌‌های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.