دسته‌بندی نشده

روشن سازی نواحی تیره واژن

روشن سازی نواحی تیره واژن

(روشن سازی نواحی تیره واژن):باتوجه ‌به دلیل تیرگی واژن می‌توان از روش‌های گوناگونی برای سفید شدن قسمت تیره اندام تناسلی زنان انجام داد. از مدل‌های خانگی و استفاده از ساختار طبیعی گرفته تا مدل‌های طب سنتی، التیام با لیزر، استعمال کرم سفیدکننده واژن و کربوکسی‌تراپی از دیگر راه‌هایی است که می‌توان برای سفید کردن واژن بکاربرد. در همه‌ی این موارد مناسب است حتما از یک پزشک بانوانو در خصوص بررسی علت تیرگی واژن و یک پزشک پوست و مو برای عرضه بهترین مداوای ممکن صحبت کرد.

علل تیرگی واژن

برای انتخاب بهترین مدل سفید کردن واژن، مناسب است با دلایل گوناگونی که می‌توانند سبب تیرگی واژن شوند شناسایی کرد. دلایل گوناگونی می‌تواند سبب تیره شدن قسمت تناسلی در زنان شود. مهمترین علت‌ها حاوی موارد ذیل می‌باشد:

 • اصلاح مکرر مخصوصا با ژیلت و تیغ‌های نامرغوب
 • استعمال دئودورانت یا کرم‌های معطر در قسمت ‌تناسلی
 • تن کردن لباس‌های زیر پلی‌استری
 • تعریق بسیار در قسمت تناسلی
 • پوشیدن پوشاک تنگ به‌طور مدام و اصطکاک مکرر در این قسمت
 • استعمال کرم‌های موبر
 • عفونت قارچی که یک بیماری بارز پوستی است و هم مردان و هم بانوان با آن درگیر هستند
 • بارداری و مشکلات و مریضی‌های بانوان
 • تغییر وزن ناگهانی و به‌صورت مکرر
 • نمایان شدن اختلالات هورمونی در بدن مخصوصا کم‌کاری یا پرکاری تیروئید
 • بعضی بیماری‌های کبدی.

انواع روش‌های روشن کردن واژن

۱. سفیدکردن واژن با لیزر

لیزرتراپی یکی از مناسب‌ترین روش‌های سفید شدن واژن و کشاله ران است که به شکل بدون جراجی انجام می‌شود. با این مدل رنگ پوست قسمت تناسلی شما چند رتبه روشن‌تر خواهد شد و رنگدانه‌های پوستی (ملانین) آن در اثر تجزیه شدن ببه شکل مستقیم از حذف می‌شود. به همین خاطر لیزرتراپی یکی از مناسب‌ترین راه‌کارها برای سفید کردن بیکینی به حساب می‌آید. بخش‌هایی انجام آن در طول ۳۰ دقیقه و بدون احتیاج به بیهوشی انجام می‌شود.

۲. سفیدکردن واژن به روش بلیچینگ

این مدل یکی از تخصصی‌ترین روش‌ها میباشد که مسلما باید زیر نظر پزشک زنان یا متخصص پوست انجام شود. بلیچینگ واژن با توجه به خاطر تیرگی این قسمت مورد استفاده قرار می‌گیرد که باید آن را معجزه وایتینگ واژن دانست.

چونکه با قدرت خیلی بالا و چگالی بسیار میتواند تیرگی قسمت تناسلی زنان را درمان کند. در جریان بلیچینگ واژن از مواد لایه‌بردار شیمیایی یا کرم‌های موضعی سفیدکننده بیکینی با هدف از بین بردن تیرگی واژن بکارمی‌رود.

۳. سفیدکردن واژن با دارودرمانی

پزشک زنان یا دکتر متخصص پوست پس از معاینه قسمت تناسلی شما و بررسی علل آن می‌توانند دارو برای رفع تیرگی صادر کنند. داروها بیشتر دارای ژل‌ها یا کرم‌های سفیدکننده ویژه واژن است. کرم‌های روشن‌کننده در مدل‌های مختلفی عرضه می‌شوند

اما بهترین کرم لایه بردار واژن ساختاری دارد که سبب کاهش رنگدانه ملانین و تاثیرات آن خواهد شد. در بیشتر موارد کرم‌های اثری در سفید شدن بیکینی افزون‌بر مواد شیمیایی ترکیبی از مواد گیاهی هستند که در ترکیبات خود عصاره شیرین‌بیان یا پیاز قرمز دارند.

کاندیدای مناسب سفید کردن واژن

 • اشخاص که در برقراری رابطه جنسی با همسر خود گرفتار مشکل می‌شوند.
 • اشخاصی که مشکلات ژنتیکی و موروثی دارند.
 • اشخاصی که به علت تیرگی واژن اعتماد به نفس کمی دارند.

اگر جزو این سه دسته هستید، مسلما کاندیدای خوبی برای سفید سازی واژن هستید.

مراقبت‌های پیش از سفید کردن واژن

 • پیش از لیزر حمام بروید.
 • حداقل یک هفته پیش از لیزر از کرم‌های موضعی روی این قسمت استفاده نکنید.
 • از سه روز پیش از لیزر از شیو موهای این قسمت تجدید نظر کنید.

مراقبت‌های بعد از رفع تییرگی واژن

 • حداقل به وقت ۱ تا ۲ هفته بعد از عمل، از رابطه جنسی و فعالیت بدنی زیاد اجتناب کنید تا قسمت تحت درمان به خوبی بهبود یابد.
 • برای پیشگیری از اصطکاک و تحریک در قسمت تحت درمان، پوشاک گشاد و قابل‌تنفس بپوشید.
 • کمه کم ۱ هفته پس از عمل به جای تامپون از نوار بهداشتی استفاده‌کنید.
 • قسمت تحت درمان را پاک و خشک نگه دارید. حداقل ۱ هفته پس از عمل، از استحمام کردن، استفاده از وان آب‌گرم یا شنا اجتناب کنید.
 • کرم یا پماد آرام کننده توصیه شده توسط دکتر را روی قسمت تحت درمان بمالید تا التیام را تسریع بخشد و ناراحتی را کم کند.
 • دستورالعمل‌های بعد از مداوا را که دکترتان ارائه ‌داده‌است، با توجه دنبال کنید و نوع علائم غیرطبیعی یا علائم چرک مانند قرمزی، تورم، درد یا ترشح را خبر دهید.
 • برای نظارت بر بهبود خود و اطمینان از تکمیل بودن درمان، در قرارهای بعدی با دکتر خود مشورت کنید.

مزایای سفید کردن ناحیه تناسلی با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر یک عمل زیبایی پرطرفدار و تاثیرگذار است که می‌تواند به بانوان کمک کند تا رنگ پوست روشن‌تر و یک ‌دست‌تری در قسمت تناسلی خود داشته‌باشند. سفید کردن واژن با لیزر یک مداوای کم‌تهاجمی است، در کم‌ترین وقت ممکن انجام می‌شود و معمولا نتیجه دراز مدتی را ارائه می‌دهد. از طرفی دیگر دوره نقاهت بخصوصی ندارد و سرپایی انجام می‌شود.

عوارض روشن سازی نواحی تیره واژن با لیزر

سفید کردن واژن با لیزر به صورت کلی بدون خطر است، اما بعضی از عوارض جانبی مثل ناراحتی خفیف، قرمزی یا تورم احتمال دارد رخ‌دهد. در موارد کم، بیماران امکان دارد عوارض بسیاری مثل زخم یا چرک را تجربه کنند. بنابراین، انتخاب یک دکتر متخصص و با‌تجربه برای انجام این مدل و پیروی ظریف از دستورالعمل‌های مراقبت بعد از درمان اضطراری است.

روش‌های جلوگیری از تیره شدن واژن

با گذشت زمان و با بالا رفتن سن، قسمت تناسلی و واژن دچار تیرگی می‌شود، اما می‌توان به کمک داروها و مدل‌های درمانی گوناگون این تیرگی را تا حد خیلی بالایی کاهش داد و آن را کنترل کرد. ازدیگر مدل‌ها و عللی که می‌تواند سبب رفع تیرگی واژن شود می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • از صابون‌ و شوینده‌های گوناگون برای شست و شو این قسمت استفاده نکنید. شستن قسمت تناسلی با آب ولرم یا شوینده‌های ویژه کافیست. خیلی از پزشکان استفاده از شامپو بچه را پیشنهاد می‌کنند، شامپو بچه به علت نداشتن مواد شیمیایی و مضر می‌تواند یک شوینده خوب باشد.
 • اگر بیماری بخصوصی دارید که سبب تیرگی ناحیه تناسلی، کشاله ران و… می‌شود، خوب است آن را بهبود و کنترل کنید.
 • به هیچ‌وجه از لباس زیر تنگ و پلاستیکی استفاده نکنید. تلاش کنید از پوشاک نخی و گشاد استفاده کنید تا هوا در این قسمت جریان داشته باشد.

هزینه وقیمت روشن سازی نواحی تیره واژن

مخارج سفیدکردن واژن با لیزر بستگی به مرکزی که رجوع می‌کنید، میزان سیاهی واژن، تعداد جلسات درمانی و دیگر موارد فرق دارد.

تعداد جلسات لازم برای وایتینگ واژن با لیزر

طبعا کسانی که به تیرگی بالایی دچار هستند باید تعداد جلسات زیادی تحت لیزر روشن سازی واژن قرار بگیرند تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند. بنابراین واجب است در روزهای معین شده حتما به بهترین دکتر متخصص مراجعه کنید و میان جلسات تاخیر نیندازید تا بهترین نتیجه برای خودتان حاصل شود. اگر بخواهیم برای همه اشخاص به طور میانگین مقدار جلساتی را در نظر بگیریم ، می توانیم بگوییم هر فرد به ۴ تا ۶ جلسه لیزر جهت سفید کردن واژن احتیاج دارد.

سوالات متداول

آیا سفید کردن واژن با لیزر، درد وخونریزی دارد؟

پزشکان برای کم کردن درد و سوزش در این مدل از بی حسی موضعی استفاده می‌کنند.

آیا دختران باکره میتوانند از لیزر برای روشن کردن نواحی تیره واژن استفاده کنند؟

بله، تمام بانوان اعم از دختران و زنان می‌توانند از لیزر درمانی و دیگر روش‌ها برای حذف تیرگی واژن استفاده کنند.

ماندگاری سفید کردن ناحیه تناسلی چقدر است؟

مدت زمان دوام این روش زیبایی اندام تناسلی در بانوان با یک دیگر گوناگون می باشد. برای مثال خانم‌هایی با پا هایی چاق به هنگام راه رفتن باعث ایجاد اصطحکاک خواهند شد که پس از گذشت بازه زمانی ۶ ماه تا یک سال احتیاج بکارگیری دوباره از روش‌های موثر در سفید کردن واژن می باشند.

آیا روشن سازی واژن خطرناک است؟

اگر این برنامه زیبایی اندام تناسلی خانم‌ها ، توسط جراح و پزشک زنان با تجربه و ماهر با دقت و تمرکز زیادی انجام شود ، هیچ خطری برای زنان نخواهد داشت. همچنین خوب است بدانید که سفید کردن واژن به هیچ وجه وارد بخش‌هی ردونی اندام تناسلی  نخواهد شد ، پس هیچ نوع خطری نخواهد داشت.

برای دیدن دیگر خدمات به صفحه اصلی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *