دسته‌بندی نشده

تزریق ژل واژینال

تزریق ژل واژینال

تزریق ژل واژینال یک مدل زیبایی است که در بعضی موارد برای برگرداندن جوانی واژن در زنان استفاده میشود. این مدل معمولا با تزریق ژل اسید هیالورونیک به قسمت خارجی واژن یا لابیاهای بزرگ به خاطر افزایش جوانسازی شکلی واژن انجام می شود. این مدل می تواند به درمان علایم پیری در واژن و بقیه عارضه‌های ناشی از بالا رفتن سن کمک کند.

تزریق ژل دز ناحیه تناسلی بانوان چگونه انجام میشود؟

برای انجام این مدل، اول پزشک متخصص باید یک معاینه کلی از ناحیه واژنی انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که بیمار به آن احتیاج دارد. پزشک متخصص شما امکان دارد برای کم کردن درد و آسانی شما از یک سرکننده موضعی استفاده کند. پس از معاینه، پزشک ژل اسید هیالورونیک را با یک سوزن باریک با تمرکز به درون لابیاهای بیرونی تزریق می کند. تزریق ها بسته به وضع بیمار احتمال دارد در ناحیه‌های گوناگون انجام شود. این مدل اغلب به صورت سرپایی و در مطب پزشک انجام می شود و احتیاجی به بستری شدن ندارد.

کاربرد تزریق ژل به واژن

هنگامی که شخص اضافه وزن بالایی دارد و در مدت کوتاهی رژیم غذایی حجیمی را رعایت می کند تا به وزن مناسب خود برسد، همه اندام های بدن او تحت تاثیر این رخداد قرار می گیرد که یکی از آن ها نیز لابیا است. حجم چربی موجود در آن پایین آمده و برآمدگی اسبق را از دست می دهد. از طرفی دیگر، هر چند بارداری از قشنگ‌ترین دوران زندگی زنان به حساب می‌آیند اما نمی توان از تغییرات جسمانی که به ناحیه گوناگون بدن می گذارد به آسانی عبور کرد. زایمان طبیعی یا سزارین مدخل واژن را عوض کرده و اکثر خانم های جوان میل دارند شکل اندام تناسلی خود را به قبل از فرآیند حاملگی برگردانند تا جنس زندگی زناشویی خود را مثل قبل حفظ کنند.

روش انجام تزریق فیلر ناحیه تناسلی

روش‌های مناسب و اصولی در تزریق ژل خیلی دارای اهمیت می باشد، هنگامی که تزریق به شکل سطحی انجام گردد و همچنین مدل ژل مناسب نباشد، ژل به شکل گلوله گلوله خواهد شد که در چنین وضعی نه فقط مفید نخواهد بود بلکه می تواند منتهی به بروز مشکلاتی در زشتی شخص شود. بافت نقاط تناسلی تشکیل شده از چربی و عروق عصبی است و تزریق ژل باید به شکل صحیح و آرام آرام انجام شود و به هیچ عنوان نباید گلوله گلوله شود. هنگامی ‌که مارک ژل معتبر و مناسب باشد و در نقاط درست تزریق انجام شود، امکان بروز اتفاق از قبیل گلوله گلوله شدن خیلی کم خواهد بود. بهترین پزشک زنان با استفاده از خوب‌ترین و با کیفیت ترین مدل ژل،ساختار ظاهری اندام تناسلی را بهبود می دهد.

مزایای تزریق ژل واژینال

صحیح است که تزریق ژل به نقاط تناسلی را می توان ازنوع عمل های زیبایی دانست، اما یکی از مهم ترین مزیت آن این است که در مقایسه به بقیه مدل‌ها پروتز بدن، خیلی سبک تر و آسان‌تر است و مشکلات  زیادی نیز ندارد. از جمله مزیت‌ها تزریق ژل به نتقاط واژن می توان به برگشت سریع فرد به زندگی و برنامه های روزانه، عدم احتیاج به بستری شدن، عدم احتیاج به هیچ نوع برش و جراحی و… اشاره کرد. علاوه بر این، تزریق ژل به نقاط تناسلی می تواند در سریع ترین وقت ممکن نیز اثر بخش باشد. این بدان معنیست که شما می توانید حتی در کمتر از دو ساعت پس از تزریق نیز، اثر آن را به طورواضح مشاهده کنید.

تزریق ژل واژینال مناسب چه کسانی میباشد

تزریق ژل اسید هالورونیک به واژن برای زنانی که به دلیل کاهش ترشح طبیعی این ماده در نقاط واژن با موانع مواجه هستند، خوب است. این موانع ممکن است به سبب جریان پیری، بارداری، شیردهی، مصرف برخی داروها و یا بعضی از بیماری های پوستی و زنانه اتفاق بیفتد. تزریق این ژل به واژن سبب افزایش ترشح طبیعی اسید هالورونیک و درمان زیبایی لابیاها می شود.

تزریق ژل واژینال به چه افرادی توصیه نمی‌شود

اگر چه تزریق ژل به واژن یک مدل ایمن و اثر گذار برای جوانسازی واژن به حساب می‌آید، اما برای همه اشخاص مناسب نیست. به طور کل این مدل برای زنان با وضعیت زیر مناسب نمی باشد:

 • خانم‌هایی که به عفونت واژن یا مریضی‌های جنسی درمان نشده، دچار هستند.
 • اشخاصی که زگیل تناسلی فعال دارند.
 • خانم‌هایی که به مریضی‌های خود ایمنی دچار هستند.
 • خانم‌های با بیماری های خاصی مانند سرطان
 • خانم‌هایی که قبلا سکته مغزی و قلبی داشته اند.
 • اشخاصی که اخیرا زایمان کرده یا هدف بارداری در آینده دارند.
 • زنانی که تازه جراحی در نقاط واژینال داشته اند.
 • زنانی که به دیابت، کم خونی بالا، اختلال انعقاد خون دگیر هستند.
 • زنانی که به ژل اسید هالورونیک یا مواد شبیه آن آلرژی دارند.
 •  این مدل در مدت بارداری و شیردهی نباید انجام شود.

معایب تزریق ژل واژینال

یکی از مشکلات تزریق ژل به واژن، احتمال بروز آلرژی به مواد ژل است. البته احتمال دارد مشکلات دیگری مانند التهاب، تورم و کبودی، درد، سفت شدن موقتی بافت، چرک سطحی نیز وجود داشته باشد. نکته خاص در مورد تزریق چربی و ژل این است که شما می توانید عمل تزریق فیلر به نقاط واژن را همزمان با دیگر عمل‌های زیبایی مانند لابیاپلاستی انجام دهید و در این مورد نیز محدودیت بخصوصی وجود ندارد.

آمادگی پیش از تزریق ژل به واژن

اهمیت‌ترین کارها قبل از تزریق ژل به نقاط واژن شامل:

 • مشاوره با پزشک متخصص: قبل از تزریق ژل اسید هالورونیک به واژن، مناسب است با پزشک خود همفکری کنید و از او در مورد همه‌ی جنبه های این مدل مطلع شوید. پزشک شما باید خوب‌ترین مدل و دستورالعمل را توصیه کند.
 • آزمایش های پزشکی: پزشک شما امکان دارد درخواست آزمایش هایی مثل آزمایش های خون، آزمایش های ادرار و آزمایش زگیل تناسلی را برای مطمئن شدن از بهبودی شما از قبل از تزریق ژل به واژن درخواست کند.
 • قطع مصرف داروهای خاصقبل از تزریق ژل اسید هالورونیک به نقاط واژن، باید پزشک متخصص خود در مورد داروهای مصرفی مطلع کنید. امکان دارد پزشک استفاده بعضی از داروها قبل از تزریق را قدغن کند.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به واژن

پزشک شما امکان دارد برای سرعت در جریان درمان و پیشگیری از مشکلات احتمالی، دستورالعمل های مهمی را بعد از تزریق دستور دهد. مهمترین نکته‌ها پس از تزریق ژل به واژن عبارتند از:

 • برای پیشگیری از چرک، باید واژن خود را به طور مرتب تمیز کنید و از استعمال محصولاتی که می توانند چرک را ایجاد کنند، اجتناب کنید.
 • به هنگام دو روز از رفتن به حمام اجتناب کنید.
 • از بلند کردن اجسام سنگین و حرکات ورزش های شدید خودداری کنید.
 • از حمام گرم، سونا و استفاده از آب داغ در حمام، برای کمه کم ۷ روز بعد از تزریق ژل اسید هالورونیک به واژن اجتناب کنید.

هزینه تزریق ژل به ناحیه تناسلی زنان

به طور کامل هزینه مدل‌های جوانسازی واژن به موارد پیوسته‌ای بستگی دارد. از مهمترین مواردی که بر هزینه تزریق ژل به واژن موثر دارد، شامل:

 • تجربه و تسلط پزشک: تزریق اسید هالورونیک به واژن باید توسط پزشک حرفه‌ای و ماهر انجام شود. هزینه این مدل ممکن است بر اساس تجربه و مهارت پزشک فرق داشته باشد باشد.
 • برند و نوع ژل: محصولات اسید هالورونیک متفاوتی برای تزریق به واژن وجود دارند و هزینه آن ها نیز فرق دارد. محصولات با کیفیت و برند معروف معمولاً هزینه زیادی دارند.
 • سن بیمار: با توجه به اندازه افتادگی و لطمه دیدگی واژن، هزینه تزریق اسید هالورونیک به واژن احتمال دارد بر پایه سن بیمار گوناگون باشد.

سوالات متداول

تعداد جلسات لازم برای انجام تزریق ژل به واژن چقدر است؟

مدت زمان مورد احتیاج برای آن بستگی به اندازه ژل و تسلط و تجربه پزشک زنان مجرب دارد ، اما به طور کامل وقت خیلی کوتاهی را احتیاج داشته تا اشخاص بتوانند به نتیجه مورد دلخواه خود دست یابند. البته با دقت به دوام کوتاه هنگام این روش بهتر است بدانید ، که با گذر یک بازه زمانی کوتاه احتیاج به انجام دوباره می باشد و اثرات آن با گذر زمان از حذف می شود.

ایا تزریق ژل واژینال درد دارد؟

همانگونه که اشاره کردیم ، تزریق ژل به واژن خیلی کم تهاجم و ایمن می باشد ، همین‌طور  با استفاده از سر کردن موضعی انجام شده که در اثر زیبا جو هیچ وقت دردی را حس نخواهد کرد.

آیا تزریق ژل به ناحیه تناسلی برای زنان مضر است؟

خیر. جواب به این سوال هنگامی که شخص از سلامت عادی مناسب برخوردار باشد، خیر است. البته به این موضوع توجه داشته باشید که بعضی افراد درصدی از تاثیرات جانبی مثل قرمز شدن، حس سوزش، کبودی پوست لابیا و غیره بعد از تزریق را امتحان می کنند که طبیعی است. اندازه بروز این مشکلات مستقیما به پوست شخص و اوضاع جسمانی وی بستگی دارد.

برای دیدن خدمات بیشتر به صفحه‌ اصلی مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *