دسته‌بندی نشده

اگزوزم‌تراپی مو

اگزوزم‌تراپی مو

اگزوزوم تراپی مو یک مدل درمانی جدید، امن و طبیعی است که برای حذف ریزش مو و رشد دوباره آن انجام می شود. هر شخصی ممکن است بر اثر ارث، مریضی‌های گوناگون، فشار محیطی، تغییرات هورمونی یا افزایش بالا رفتن سن درگیر ریزش زیاد مو یا کچلی شود. بعضی اشخاص با کاشت مو همراه نیستند و از مشکلات آن نگران هستند. به همین علت اگزوزوم تراپی برای مو کف سر می تواند یک مدل درمانی اثر بخش باشد. برای اطلاعات بیشتر از عمل‌های زیبایی کلیک کنید

اگزوزم چیست؟

اگزوزوم ها حباب های کوچک چربی داری هستند که به طور معمولی در بدن به وجود می‌آید. این حباب ها دارای مواد مغذی و ترشحات سلولی هستندو نقش خاصی در تزریق مواد مفید و دفع مواد مضر از سلول ها دارند. در واقع اگزوزوم ها مثل یک وسیله جابجایی برای مواد درون سلولی انجام می‌شود.

اگزوزم سلول‌های بنیادی

سلول های بنیادی به نام ماده اولیه تشکیل بدن نام برده می شود. سلول هایی با ارزش با استطاعت زیاد که حاوی مواد و فاکتورهایی هستند که می توانند استفاده معالجی یا حتی زیبایی داشته باشند. سلول‌های بنیادی به طریقی  ارزشمندترین ثروت بدن انسان است. این سلول ها پر از مواد و ذراتی هستند که خواص بهبود و تقلیل دهنده دارند. اثرات شگفت‌انگیز این سلول ها سال هاست که مورد دقت دانشمندان بوده.

در واقع سلول هاي بنيادي کوچکی را با مقادیر بسیار از فاکتورهای پیشرفت و سیتوکین ها، پروتئین های ماتریکس بیرون سلولی و هورمون ها و… آماده مي کند که با  استفاده این ناحیه عاری از سلول (سکرتوم) می تواند مورد توجه خاص در اهداف درمانی باشد و در رابطه با پیشرفت سلامت و جوانی و ترمیم بافت ها انجام نماید.

مزایای اگزوزم‌تراپی مو

اگزوزوم تراپی مو مزیت‌های بسیاری دارد که آن را به یک روش معالجه امن و خفن تبدیل کرده است. اگزوزوم ها یا حباب های دارای مواد مغذی و چربی تقریبا هشت ماه در بدن شخص، سالم و زنده باقی می ماند و نتیجه درمان به شکل ماندگار ظاهر می شود. برای نتایج مناسب امکان دارد پزشک متخصص چندین جلسه معلجه را برای شما بنویسد. درادامه با بعضی از مزیت معالجه ازگزوزوم تراپی برخوردار خواهید شد:

 • در اشخاصی که گرفتار ریزش زیاد مو هستند، اگزوزوم تراپی سبب افزایش رشد دوباره موها می شود. همین‌طور این مدل درمانی، مواد مفید و غنی شده از سلول‌های چربی را تحویل فولیکول ها قرار می‌دهد تا جریان رشد مو تسریع داشته‌باشد.
 • اگزوزوم‌تراپی ریشه مو های کف سر را مقاوم می کند و با نیرومندی و تغذیه رسانی از ظریف شدن و ریزش بیش از اندازه موها خودداری می‌کند.
 • در مدل درمانی بروز اگزوزوم‌تراپی برای ریزش مو، فولیکول های مو کف سر نیرومند می شوند و حجم و قطر موها زیاد خواهد شد.
 • تب وتا کف سر، خارش، خشکی پوست سر و تحریک پذیری را کم کرده یا درمان می کند.
 • لطمه‌های محتملی و زخم پوسف کف سر را بهبود می‌بخشد و مداوا می کند.
 • به طور طبیعی مشکلات جانبی به همراه نخواهد داشت و احتیاجی به استفاده داروهای شیمیایی ندارد اما توجه به دستورات پزشک متخصص برای محافظت های بعد از کاشت مو واجب است.
 • ریزش مو نشانه بیماری‌های گوناگون و حتی شیمی درمانی را کم میکند و درمان می‌کند.
 • اکثر اشخاص بالای ۱۸ سال قابلیت اگزوزوم تراپی مو را دارند و اثر آن به طور کاملا معمولی و طولانی هنگام خواهد بود.

 

نحوه عملکرد اگزوزم‌تراپی مو

اگزوزوم‌ها و فاکتورهای رشد، شبیه نحوه تزریق PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت، معمولاً به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند. طبق آمارگیری انجام شده، محصولات دارای بیش از 200 میلیارد اگزوزوم، دوز خیلی مناسبی برای بهبود رشد مو آماده می‌کنند. اعتقاد بر این است که اگزوزوم‌ها کمه کم 6 تا 8 ماه پس از جلسه آخر درمان، در محل تزریق شده باقی می‌مانند. لازم به ذکر است که با اگزوزوم تراپی در عرض دو تا سه ماه نمی‌توان شاهد رشد دوباره موهای خود بود.

مراحل انجام اگزوزم‌تراپی مو

اگر شما هم دوست دار گرفتن اگزوزوم تراپی هستید به نکات زیر دقت کنید:

 • استفاده داروهای NSAID را تعطیل کنید. کمه کم 72 ساعت قبل از نشست اگزوزوم تراپی و تا چهار روز بعد از جلسه پایانی آن، مصرف هر نوع NSAID مانند آسپرین، ناپروکسن، ایبوپروفن را تعطیل کنید. بعد از انجام این مدل، می‌توانید به منزل بروید و استحمام کنید. خیلی از افراد در همان روز به سر کار خود می‌روند یا کارهای روزانه خود را شروع می‌کنند.
 • توانایی هر نوع درد و ناراحتی را داشته باشید. هرچند برای انجام این مدل خون گیری انجام نمی‌شود
 • اما اگزوزوم‌ها به پوست سر یا مناطق درمانی مورد نظر منتقل خواهند شد. بنابراین برای ناراحتی و آلرژی کوچک در موضع مورد نظر آمادگی داشته‌باشید.
 • آب و غذای اندازه مصرف کنید. خوب است قبل از انجام درمان، بدن خود را هیدراته حفظ کنید و صبحانه قوی میل کنید.

مراقبت‌های بعد از تزریق اگزوزم به مو

بعد از انجام اگزوزوم‌تراپی، ملاحظه نکاتی برای مواظب از پوست و موی سر اظطراری است. در این مورد:

 • از استفاده شامپوها و محصولات دارای ساختار شیمیایی قوی اجتناب کنید تا پوست سر حساس نشود. می توانید از شامپوهای آرام و طبیعی مصرف نمایید.
 • برای درمان گردش خون پوست سر به شکل آرام ماساژ دهید.
 • در دید تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید و از کلاه ویژه استفاده کنید.
 • اظطراب ریشه دار می تواند سبب از دست رفتن نتیجه معالجه شود بنابراین استرس خود را مهار کنید.
 • رژیم غذایی بهینه و سالم داشته باشید و استفاده ویتامین ها، پروتئین و اسیدهای چرب ظطراری را از یاد نبرید.
 • ورزش و خواب مناسب داشته‌باشید تا سلامت و قدرت بدنتان محفوظ بماند.
 • هنگام بروز عوارضی مثل خارش، درد یا التهاب، فورا به پزشک متخصص اقدام کنید.

با حفظ نکات بهداشتی و محافظتی، می توانید اثر بهتر و ماندگارتری از معالجه داشته باشید.

سوالات متداول

چه اشخاصی میتوانند با اگزوزم‌تراپی موه‌های خود را معالجه کنند؟

اگزوزوم تراپی برای اشخاصی که موهای ظریف یا ریزش بیش از اندازه مو دارند مناسب است. اگزوزوم‌ها می‌توانند سلول‌ها و بافت‌ها را بهبود، تحریک و یازیابی کنند. محرک‌های نیرومند اگزوزوم‌ها که به اسم سیتوکین معروف است، رشد فولیکول‌های مو را حساس می‌کنند:

 • اشخاصی که موهایشان از چند سال قبل شروع به ریزش کرده باشد.
 • خانم‌هایی که به علت یائسگی، موهایشان ظریف شده یا ریزش مو دارند.
 • اشخاصی که طاسی با رفتار مردانه را امتحان می‌کنند.
 • اشخاصی که می‌خواهند موهای زیادی داشته‌باشند.
 • افردای که می‌خواهند از ریزش موی خود را قطع کنند.

ماندگاری نتایج اگزوزم‌تراپی چقدر است؟

اگزوزوم‌ها این توانایی را دارند تا هشت ماه در بدن باقی بمانند، که اگر فولیکول های موی شما به خوبی به معالجه پاسخ دهند، اثر درمان شما می تواند ماندگار باشد. خیلی از اشخاص با حفظ مراقبت‌های پس از تزریق، رشد موی سالم را برای کمه کم 6 تا 12 ماه و در بعضی موارد زیاد نیز، آزمایش کرده اند.

برای درمان ریزش مو با اگزوزم‌تراپی چند جلسه نیاز داریم؟

اکثرا احتیاج به حداقل دو یا سه جلسه برای درمان ریزش مو احتیاج دارید که اغلب این جلسات بین 4 تا 8 هفته از هم جدا هستند.به طور کل  مقدار جلسات مورد احتیاج شما بر پایه حدت ریزش مو یا ظریفی موی شما فرق دارد.

آیا میتوان اگزوزم‌تراپی را سایر روش‌های درمانی ریزش مو ترکیب کرد؟

می توانید معالجه ریزش مو با اگزوزوم‌تراپی را با دیگر درمان‌های ریزش مو مخلوط کنید. بسته به حدت ریزش مو، ترکیب معالجات می تواند اثر سریع‌تر و دائمی‌تری داشته‌باشد. برای مثال، این درمان بیشتر با استفاده مکمل‌ها و داروها برای رشد مو مخلوط می شود.

در آخر ترکیب معالجات ترمیم مو به دلیل ریزش مو بستگی دارد. برای مثال، اگر ریزش موی شما به هورمون ها ربط دارد، درمان‌های ویژه‌ی دیگری می‌توانند با این درمان برای بیشتر شدن رشد مو ترکیب شوند.

دورنقاهت اگزوزم‌تراپی مو چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *