دسته‌بندی نشده

اندولیفت صورت

اندولیفت صورت

اندولیفت مدلی جدید در جوانسازی بحساب می‌آید که به مقصود تحریک بافت‌ های عمیق پوست، برای ایجاد کلاژن های زیاد انجام می‌شود. در این مدل، تولید کلاژن به هدف کم شدن افتادگی و انسجام هرچه بیشتر پوست انجام می‌گیرد. در اين روش تاثیرگذار و بدون تهاجمی جوانسازی، فيبری خیلی نازک از طريق تولید روزنه‌‌‌ خیلی کوچک میکرونی در بافت پوست، دیواره درم عمقی و بافت چربی قرار میگیرد. بعد لیزر دایود به وسیله فیبر دیگری به این فیبر وصل خواهد شد؛ و با جابجایی فیبر در این قسمت، نیروی لیزر دایود در طیف مادون قرمز بر روی بافت جمع می‌گردد که در حاصل این عمل، می‌توانیم هم کلاژن سازی را در پوست فعال کنیم و بالا ببریم؛ و هم بافت عضله و چربی زیر پوست را منسجم کرده و افتادگی پوست را التیام نماییم.

اندولیفت چیست؟

در جواب به اینکه اندولیفت چیست باید بگوییم اندولیفت یک بهبود با لیزر و بدون درد است. که امکان تقویت ترکیبات پوست و کم شدن سستی پوست را آماده می‌کند. مدلی که اسکار به جا نمی‌گذارد. طبق مطالعات انجام شده اکنون مدل اندولیفت در بعضی موارد جایگزینی خوبی برای اشخاصی می‌باشد، که داوطلب عمل لیفت صورت به مدل جراحی هستند.

به‌طور کلی مدل اندولیفت خیلی مناسب افرادی است که از افتادگی بالایی که در پوست خود دارند رنج می‌برند اما ناراحت اسکار‌های حاوی از عمل جراحی و زمان نقاهت بلند مدت آن هستند.

اندولیف لاغری چگونه انجام میشود؟

چاقی و اضافه وزن از بارزترین درگیری مردم در کل دنیا می‌باشد. چاقی افزون بر تولید زمینه‌ای برای مریضی‌های قلبی عروقی، نارسایی‌های کبد و کلیه، دیابت و… در اعتماد به نفس و روحیات شخص نیز اثر می‌گذارد. در سال های پسین، دانشمندان در حال گسترش فناوری های تازه برای کمک به اشخاصی هستند که بدون مدل‌های تهاجمی و جراحی، تصمیم به کاهش وزن خود را دارند. به عنوان یکی از مشهورترین مدل‌های لاغری موضعی ، لیزر اندولیفت ساختار معمولا ساده‌ای‌ دارد.

مراقبت‌های بعد از اندولیفت

 • مصرف بسته‌های یخ برای مقابله با تورم و کبودی
 • عدم استفاده مشروبات الکی
 • برای وقت 2 تا 3 هفته از انجام کارهای سنگین بدنی اجتناب کنید؛ زیرا امکان دارد باعث کبودی و تورم شود.
 • عدم استفاده از دخانیات و داروهای خودسرانه در چند روز اول بعد از عمل و استفاده منظم داروهای تجویزی توسط متخصص.

مزایای اندولیفت

از جمله اصلی‌ترین مزیت اندو بر روی پوست میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بدون احتیاج به بستری
 • بدون خونریزی و تشکیل زخم‌های عمیق
 • بدون پارگی
 • بدون احتیاج به انجام مواظبت خاص بعد از اندو
 • درد کوتاه و کم
 • توانایی استفاده از بیحسی
 • دوام بالا

چه کسانی نمی‌توانند اندولیفت انجام دهند؟

اشخاصی که دارای مریضی‌ها یا عفونت‌های پوستی هستند نباید از این مدل استفاده کنند. همین‌طور استفاده از این لیزر برای اشاخص باردار و شیرده غیر مجاز است. موارد بعدی منع استفاده از این مدل، اشخاصی هستند که به مریضی‌های خود ایمنی و عفونت‌های پوستی مبتلا هستند و به بی‌حس کننده‌های موضعی آلرژی دارند.

ماندگاری اندولیفت چه مقدار است؟

مانن اغلب روش‌های درمانی در همه‌ی زمینه‌های پزشکی، دوام درمان‌های زیبایی در افراد گوناگون است. بستگی به مدل پوست، وضعیت بدنی، مدل و میزان مشکلات پوستی شخص. در دیگر موارد، اگر پزشکتان تشخیص دهد اندولیفت برای اشخاص در فاصله‌ی زمانی تعیین شده به منظور اثرگذاری بیشتر، می‌تواند تکرار شود.

عوارض اندولیفت کردن چیست؟

همان‌گونه که لیزر اندولیفت بدون جراحی است هیچ ‌نوع عارضه مهمی و ماندگار به وجود نمی‌آورد؛ اما امکان دارد به علت اینکه سبب تغییراتی در پوست می شود، با توجه به وضعیت بدن و مدل پوست کمی التهاب، تورم، کبودی و قرمزی به وجود بیاید که خطری نیستند و بعد از چند روز از حذف خواهد شد.

استفاده لیزر اندولیف در لاغری

 •  سفت اندام‌های گوناگونی از جمله شکم که بعد از التیام چاقی موضعی دچار افتادگی شده‌اند.
 • حذف کردن پوست و بافت اضافه در نواحی که چربی موضعی آن به وسیله لیزر نابود شده‌است.
 • از بین بردن شلی در قسمتی مثل بازو که چاقی موضعی در آن مداوا شده است.
 • تشکیل تقارن در اندام‌هایی که قبلاً درگیر چاقی موضعی بوده‌اند.
 • حذف کردن سلولیت که در اندام‌هایی مثل باسن و پشت ران‌ها مشاهده می‌شود.
 • برطرف کردن عدم تقارن و برابری در اندام‌های گوناگون

هزینه‌های اندولیفت

مخارج با توجه به فاکتورهای گوناگون، متفاوت است. مخارج اندولیفت بسته به قسمت درمان، دستگاهی که برای اندولیفت واجب است، انداز چربی که باید تخلیه شود، اندازه تجربه و تخصص پزشک، دفعات جلساتی که برای پایان کار لازم است، داروهای تجویزی توسط پزشک متخصص و مخارجی فیبر مصرفی دستگاه گوناگون است. افزون بر این، چون این مدل بدون جراحی است، مخارج آن در قیاس با دیگر مدل‌های تهاجمی خیلی پایین است.

مراقبت‌های قبل از اندولیفت

 • اگر بیماری بخصوصی دارید و یا دارو استفاده می‌کنید، پزشک را آگاه کنید.
 • از استفاده دخانیات و مشروبات الکلی اجتناب کنید.
 • پوست قسمت درمان کاملاً پاک باشد.
 • از استفاده داروهای رقیق کننده خون اجتناب کنید.
 • از برنزه کردن نقاط درمان خودداری کنید.

سوالات متداول

دستگاه اندولیف چگونه بر جوانسازی پوست اثر میگذارد؟

دستگاه اندولیفت مدلی نو برای لیفت و جوانسازی پوست است که با تحریک بافت‌های عمیق و کلاژن‌سازی سبب کاهش افتادگی پوست می‌شود و پوست را سفت می‌کند. در این مدل برعکس جراحی لیفت، احتیاجی به برش، بیهوشی، بخیه و بستری شدن نیست. با این وضع تاثیر این مدل درمانی شباهت بالایی به جراحی لیفت دارد.

اندولیف برای چه قسمتی از بدن به کار می‌رود؟

مدل اندولیفت با کمترین پیامد، اغلب بر روی صورت و گردن انجام می‌شود؛ اما از این راه میتوان برای دور ناف، داخل ران، بازو، زانو، مچ پا، باسن و لگن هم به کاربرد.

آیا انجام اندولیفت درد به همراه دارد؟

این مدل حدودا همراه با درد‌ است اما با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد تا درد کمی احساس شود.

آیا از اندو در لاغری صورت به کار می‌رود؟

بهتر است بدانید که در مدل اندولیفت پزشک متخصص به کمک فیبرهای خیلی نازک و ظریف نور لیزر را به لایه های عمیق و هیپودرم پوست(مکانی که سلول های پوستی و سلول های چربی قراردارند) می تاباند و در آخر با تشکیل حرارت بسیار منجر به حذف شدن سلول های چربی بدون سود و همینطور تخریب جزیی سلولی در راستای تشکیل کلاژن زیاد در زیر پوست میگردد.

پس با حذف شدن سول‌های چربی، به تدریج منجر به کم شدن اندازه و وزن شده و کاهش وزن را در شخص به وجود می‌آورد. از آنجا که از این مدل هم در صورت و هم در بدن به‌کارمی‌رود، میتوان برای لاغری اندام نیز استفاده برد.

برای انجام اندولیفت به چند جلسه نیاز داریم؟

انجام اندولیفت با توجه به توصیه متخصص یک الی دو جلسه احتیاج دارد.

آیا اندولیف دوره‌ی نقاهت دارد؟

با انجام اندولیفت، فرد مراجعه‌کننده به ۳ روز الی یک هفته استراحت احتیاج خواهد داشت.

چه زمانی پس از اندو تنایج قابل دیدن است؟

نتیجه به طور کامل واضح قابل مشاهده خواهد بود. التیام در وضعیت قسمت تحت درمان به طرز عادی در طی چند ماه بعد از درمان نیز قابل دیدن می‌باشد. ولی مناسب‌ترین نتایج در قسمت درمان شده ۶ ماه پس از درمان است.

اندولیف مناسب‌تر است یا هایفو؟

هر دو روش برای لیفت کردن و سفت شدن پوست با مصد  چربی‌سوزی موضعی و تحریک کلاژن‌سازی صورت می‌گیرد. بعد هم سبب رفع چین و چروک و جوانسازی می‌شوند. البته این را در نظر بگیرید که مخارج هایفوتراپی در واقع کمتر از اندولیفت است. فرق دیگری که این دو مدل با هم دارند این است که هایفو برای رفع افتادگی پلک بالا استفاده میشود، ولی از اندولیفت برای از بین بردن افتادگی پلک پایین به کار می‌رود.

برای خواندن دیگر مقالات و افزایش آگاهی قبل از عمل به صفحه اصلی مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *